КОСТАДИНОВ: Со СДСМ платите и приходите кај граѓаните растат, досега кај нив се влеаја 200 милиони евра


До овој момент, Владата предводена од СДСМ, осигура да се влеат преку 200 милиони евра кај граѓаните и домашното стопанство. Платите растат, приходите кај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали владината мерка за зголемување на платите во приватниот сектор има ефект? Работниците чекаат повисоки плати, работодавачите прават пресметки. Корона ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за спречување и контрола на болести го анализира појавувањето на кластери, т.е. групи заразени во различни работни средини и утврди дека ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за превенција и контрола на болести го анализирал појавувањето на кластери, односно групи на заразени во разни работни околности, и утврдил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 326 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОСТАДИНОВ: Со СДСМ платите и приходите кај граѓаните растат, досега кај нив се влеаја 200 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: