Санкционирани 297 лица за неносење маска

40 копии
5 копии

Откако кандидатот за претседател на Белорусија Свјатлана Циханускаја ја напушти Белорусија и заминаза Литванија таа прочита изјава во која ги повика Белорусите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Веднаш откако во Белорусија беше објавена убедливата победа на актуелниот претседател Александар Лукашенко, а неговиот главен предизвикувач го отфрли тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 555 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 94 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 233 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкционирани 297 лица за неносење маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: