Бројот на заразени од коронавирус во Индија надмина 2 милиона

2 копии
3 копии
2 копии
3 копии

Париз и Марсеј се прогласени за зони на ризик од новиот коронавирус, откако властите регистрирале нагло зголемување на инфекциите, соопшти денеска директорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор за здравство на Франција Жером Саломон, изрази прилична загриженост изутринава во интервјуто за радиото Франс Интер. Според него, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 197 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 167 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заразени од коронавирус во Индија надмина 2 милиона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: