Денешните три случаи во Битола кај лица на воздраст од 21, 62 и 82 години


23 копии

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека е потврден 141 нов случај на Ковид-19, односно, регистрирани се 48 случаи во Скопје, 21 во Куманово, ...
| | веќе видена | слични

Осумдесет и осумгодишен скопјанец почина по компликации од ковид-19 во болница, а 80-годишна пациентка од Кичево вон болница, а од 1.848 тестови, регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие регистрирани се 141 нов случај со коронавирус, а битката со вирусот ја загубија двајца пациенти, информира Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Дали се реални очекувањата Северна Македонија да ги почне преговорите за членство со Европската Унија за време на вашето (германското) претседавање со ЕУ? Во ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денешните три случаи во Битола кај лица на воздраст од 21, 62 и 82 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: