Генерали Инвестментс: Неопходен е избалансиран пристап кон инвестициите

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

На редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка беа разгледани движењата на меѓународните и домашните финансиски пазари и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На редовната седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка која се одржа вчера беше одлучено каматната стапка на благајничките ...
| | веќе видена | слични

Здравствената криза негативно се одрази на економијата, во првиот квартал од гордината, но во јуни се забележуваат знаци на закрепнување на економијата, оцени ...
| | веќе видена | слични

Основната каматна стапка на Народна банка на Македонија останува непроменета, и таа ќе продолжи да биде 1,5 отсто. Ова меѓу другото го одлучил Комитетот за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Неопходен е избалансиран пристап кон инвестициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: