Балканот би можел да биде еден од победниците во пост-ковид ерата

2 копии
2 копии
4 копии
2 копии

Светската банка соопшти дека долгорочните изгледи за економиите се навистина лоши. Тие предупредија дека штетата направена од кризата од коронавирусот ќе трае ...
| | веќе видена | слични

Закрепнувањето на економијата oд пандемијата ќе трае повеќе од пет години. Оваа криза ќе биде потешка од онаа во 2008 година. Светската банка информираше дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера Врховниот суд ги потврди пресудите на Апелациониот суд и ги одби жалбите за осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканот би можел да биде еден од победниците во пост-ковид ерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: