Време: Сончево претпладне, доцна попладне пороен дожд


4 копии
9 копии
9 копии

Охрид, 11. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8, а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро падна под просекот за овој месец. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево претпладне, доцна попладне пороен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: