Нестабилно време и во наредните денови


16 копии

Охрид, 18. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични

Нешто после 19 часот силен ветер и град со големина на орев го погодија Горље Меџумурје, а извештај за штетите предизвикани од невремето засега нема, јавува ...
| | веќе видена | слични

Како што најавија македонските метеоролози земјава попладнево ја зафати нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Оваа нестабилност во Скопје и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 422 | | | веќе видена

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 544 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 185 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 292 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нестабилно време и во наредните денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: