Силно невреме зафати делови од Хрватска


2 копии
23 копии

Во текот на изминатата ноќ најмногу дожд наврна во Крива Паланка, и тоа 12 л/м2 воден талог. Сето ова е поради продорот на влажна и нестабилна воздушна маса ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев. Наместо реална статистичка слика, очигледно власта ...
сите 398 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно незаконско влијание врз ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 90 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 292 | | | веќе видена

Актерот Сашо тасевски, на социјалните мрежи го коментира обидот на власта, како што веле, да истурка лажиран попис. Епидемијата спласна, оти треба да истуркаат ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме зафати делови од Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: