Интернет иницијатива за отповикување на одлуката за поскапа струја


Илјадници граѓани се приклучија на онлајн петицијата на социјалните мрежи за укинување на одлуката за поскапувањето на струјата. Бараат регулаторот итно да ја ...
| | веќе видена | слични

“Граѓаните не ги болат парите за интернет, а кога станува збор за електричната енергија реагираат. Не треба да се споредува цената на струјата со просечната ...
| | веќе видена | слични

Плаќаат повисоки сметки за мобилен телефон и интернет, а се бунат за поскапувањето на струјата. АД Мепсо излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската партија ВМРО ДПМНЕ се залага АД ЕСМ да не му ја продава на универзалниот снабдувач ЕВН Хоум целата електрична енергија која му е потребна за ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата е директен удар врз сиромашните граѓани, 100.000 живеат со 40 денари на ден. Oва го тврди Бранимир Јовановиќ, поранешен советник во ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски гостуваше во Вестите на 24 ТВ и ги образложи околностите што се однесуваат на уделот на Државните електрани на ...
| | веќе видена | слични

Голото споредување на цената на мегаватчас електрична енергија со просечна плата во нашата земја е некоректно, велат од МЕПСО. Оттука додаваат дека ваквото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 500 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернет иницијатива за отповикување на одлуката за поскапа струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: