Верижна сообраќајка на 4 возила меѓу кои и возило на МВР кај Стража

4 копии
2 копии

Тешка сообраќајна насреќа синоќа се случила на „Водњанска" во Скопје. За сега нема информации за повредени или жртви, а се чекаат официјални информации од МВР. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Патничко возило ,,фолксваген” излетало од регионалниот пат Делчево – Македонска Каменица, при што на влезот во Македонска Каменица оштети угостителски објект ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очевидци велат дека несреќата се случила во текот на вчерашното попладне, при што патничкото возило во кое се наоѓало машко лице, уништило дел од отворен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 521 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен студент е новиот случај на позитивен на Ковид-19 во Кавадарци, потврди за МИА доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог во ...
сите 405 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 232 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 228 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 381 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верижна сообраќајка на 4 возила меѓу кои и возило на МВР кај Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: