Лукаревска за ТВ24: Кривична одговорност за работодавците кои ја злоупотребија државната помош

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата ...
| | веќе видена | слични

Кривично може да да одговараат сопственици на 344 фирми за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците. Од Генералниот секретаријат ...
| | веќе видена | слични

Сопственици на 344 фирми може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците, а 243 газди ги исплатија ...
| | веќе видена | слични

Владата побара кривична одговорност за половина од газдите кои зеле државна помош, без да им исплатат денар на вработените. Останатите, исплашени од високите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури 243 газди се спасија од кривична одговорност, а 344 може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците. ...
| | веќе видена | слични

Владата денес треба да поднесе барање до Основното јавно обвинителство, кривично да одговараат работодавачите што зеле државна помош, а не им исплатиле плати ...
| | веќе видена | слични

Денеска Владата ќе поднесе барање до Основното јавно обвинителство кривично да одговараат работодавачите кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истече последната шанса за работодавачите да се спасат од кривични пријави, кои затаија држава помош и не ги исплатија парите на работниците. Новата ажурирана ...
| | веќе видена | слични

Нови економски мерки за помош на стопанството сега, а на текстилните компании посебно во месеците септември и октомври бараат работодавачите. Намалениот обем ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на работодaвачи бара брзо формирање на Влада, со цел да се донесат нов сет антикризни мерки. Претседателот на Организација на работодавачи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 181 | | | веќе видена

Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на средбата, која премиерот Зоран Заев ја најави со бугарскиот премиер Бојко Борисов, а која треба да се ...
сите 358 | | | веќе видена

Просечната возраст на починати од коронавирус во земјата изнесува 67 години, според пресметките на РСЕ. Во бројката не спаѓаат околу дваесетина лица за кои ...
сите 204 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 27 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска за ТВ24: Кривична одговорност за работодавците кои ја злоупотребија државната помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: