Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Да, точно е дека Чиро Имобиле (36) и Роберт Левандовски (34) се први стрелци во Европа за сезоната 2019/2020, тука ги сметаме само првенствените мечеви. Тие се ...
| | веќе видена | слични

Уште еден доказ дека нашиот репрезентативец е во одлична голгетерска форма на клупски план во редовите на АЕК Ларнака. Иван Тричковски како што вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Франс Фудбал“ веќе објави дека нема да има анкета за да се утврди освојувачот на „Златната топка“ за 2020 година, но сепак списанието ќе организира уште една ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа дека за оваа 2020 година, нема да има анкета на која ќе се утврди победникот и освојувачот на „Златната топка“ поради коронавирусот, сепак ...
| | веќе видена | слични

Чиро Имобиле е прв стрелец во најдобрите европски лиги, па заслужено ја осови „Златната копачка“. Тој сезоната во Италија ја заврши со 36 погодоци, пет повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: