ЕЦБ: Банките во третиот квартал ќе ги затегнат условите за кредити

Корона кризата стави под клуч голем дел од економијата во еврозоната, па компаниите повеќе се потпираа на банкарските заеми за да останат ликвидни, а банките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пандемијата на коронавирусот би можела да го загрози напредокот на жените остварен во текот на претходните три децении во намалувањето на економскиот јаз со ...
| | веќе видена | слични

Економскиот шок предизвикан од здравствената криза задава поголем удар врз жените, бидејќи тие се повеќе застапени во сериозно погодените сектори на услуги, ...
| | веќе видена | слични

Австралија ќе додаде дополнителни 20 милијарди австралиски долари (14 милијарди долари) за поддршка на работните места, додека гувернерот на централната банка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенија треба да спроведе реформи во пензиското и трудовото законодавство, да ги намали бариерите за конкуренцијата и за странските инвестиции и да го ...
| | веќе видена | слични

Владите ширум светот можеби нема да имаат друг избор освен да ги зголемат трошоците за поддршка на фирмите и домаќинствата и во следната година, наведува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главен ризик за економско закрепнување на САД е повторното појавување на случаи на заразени со Ковид-19 што би принудило повторно деловно затворање, предупреди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦБ: Банките во третиот квартал ќе ги затегнат условите за кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: