Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица


Повеќе од 14,6 милиони луѓе во светот вкупно се заразени од почетокот на пандемијата на Ковид-19. Пандемијата, според последните податоци, досега однесе речиси ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во последните 24 часа во најтешко погодениот италијански регион Ломбардија, не е регистриран смртен случај од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми.Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За прв пат по 130 дена, во Куба денес не е регистриран ниту еден случај на коронавирус, а најголем дел од земјата влегува во последната фаза на постепено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 175 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: