Свети Николе станува ново жариште на коронавирусот, двете фабрики се затворени


Во Свети Николе вчера беа регистрирани 29 новозаразени од ковид-19, за првпат во овој град, кој станува ново жариште на коронавирусот во земјава.Двете фабрики ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија забалежени осум смртни случаи.Во Македонија во последните 24 часа регистрирани 241 нови случаи на корона вирус, а осум лица се починати.Тестирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Жарко Караџовски, членот на Комисијата за заразни болести, во вестите на ТВ21 потврди дека дури по изминати седум дена ќе биде јасно дали предвремените ...
| | веќе видена | слични

Пациентка на 61-годишна возраст, која се лекувала на клиниките во Скопје, е вториот регистриран смртен случај од овој регион, а има и четворица нови позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 280 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена

Уште еден студент со коронавирус е евидентиран во Кавадарци. Со овој случај, денеска се регистрирани вкупно четворица позитивни млади луѓе, потврди за МИА ...
сите 140 | | | веќе видена

Штип и денеска со двоцифрена бројка на заразени. Во здравствениот билтен се регистрирани вкупно 13 нови пациенти, а се оздравени вкупно 11. Директорката на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свети Николе станува ново жариште на коронавирусот, двете фабрики се затворени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: