СЗО потврди дека вирусот се шири преку воздух, Македонија засега не го менува протоколот за носење маски

Граѓаните засега нема потреба да носат маски кога се сами на улица, во автомобил или лифт. Ваков е ставот на министерот за здравство откако вчера СЗО призна и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Заштитата на здравјето на граѓаните во текот на изборниот процес беше на највисоко ниво. Голема благодарност за свесноста и почитувањето на мерките од страна ...
| | веќе видена | слични

Заштитата на здравјето на граѓаните во текот на изборниот процес беше на највисоко ниво, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Преку постот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил, повторно упати апел за почитување на мерките. „Да продолжиме да ги почитуваме мерките за ...
| | веќе видена | слични

Во Трилинг со министерот за здравство Венко Филипче, д-р Андон Чибишев и Елвис Шаќири од „Ромалитико“. Македонија е италијанска Ломбардија на Балканот. Власта ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
| | веќе видена | слични

Здравство - Македонија на фејсбук статус објавија видео од Венко Филипче за кое тие пишуваат дека повеќе од јасно е дека Филипче манипилира со народот. -За ...
| | веќе видена | слични

Во денот со нови осуммина починати и 199 нови позитивни случаи на Ковид-19, министерот за здравство Венко Филипче преку видео обраќање се пофали за тоа како се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО потврди дека вирусот се шири преку воздух, Македонија засега не го менува протоколот за носење маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: