Филипче, нит одговоривте зрело, нит навремено, нит ефикасно!

8 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека ние сме една од ретките земји која целиот овој изминат период има протоколи за функционирање на компании, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека воведување мерка забрана за движење, при рапидно зголемување на бројот на заразени со ковид- 10 може да има ...
| | веќе видена | слични

-Тие протоколи се темелат на јасни епидемиолошки принципи. Задолжителното носење маски, одржувањето на физичката дистанца е единствениот начин со којшто ние ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава за „Сител“, посочил дека не можеме постојано да живееме затворени и со рестрикции. „Епидемијата ќе трае и по ...
| | веќе видена | слични

Сакале или не мора да си признаеме дека пандемијата со коронавирусот си зема замав во нашата земја, ама и жртви. А, ако сами неможеме да го увидиме тоа, ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче, министерот за здравство, вчера за „Сител“ рече дека нема да има повторно воведување на рестрикции откако Универзитетот Вашингтон од Сиетл во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска одговори дека нема да има повторно воведување на рестрикции, откако Универзитетот Вашингтон од Сиетл направи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче, нит одговоривте зрело, нит навремено, нит ефикасно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: