(Видео) Јанушев: СДСМ ништо не сработи за овие две ипол години, доказ за тоа е несработениот пат Крупиште – Пробиштип


Денес носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев при посетата на општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не направи во изминативе две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Победуваме во Гази Баба со 2:1. Победуваме во Аеродром со 2:1. Победуваме во Илинден, победуваме во Кратово и во Кривогаштани со 2:1. Во Охрид и Прилеп веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Победуваме, победуваме во Македонија, победуваме речиси на секаде, од дел досега обработени 20 проценти ВМРО-ДПМНЕ веќе има предност од околу над 10 илјади ...
| | веќе видена | слични

Народот денеска масовно излезе и го оствари своето право на глас и одлучи за промени за обнова. Граѓаните ја сфатија сериозноста во која се наоѓа државата и ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев, генералчниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, на првата прес-конференција на најголемата опозициска партија по затворањето на гласачките кутии рече дека ...
| | веќе видена | слични

На штотуку одржаната прес конференција, Игор Јанушев истакна дека ВМРО-ДПМНЕ води во повеќето места, а предноста е посебно изразена во градовите како Прилеп, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
сите 645 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 732 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 495 | | | веќе видена

Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
сите 102 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат ...
сите 96 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Јанушев: СДСМ ништо не сработи за овие две ипол години, доказ за тоа е несработениот пат Крупиште – Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: