Филипче на средба со медицинските работници во Струга и струшко: Целосна подготовка на регионот за есен


Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последното деноноќие во Албанија како последица од Ковид-19 починале четири лица, меѓу нив и 21-годишна девојка,што е најмладо починато лице од опасниот ...
| | веќе видена | слични

Се разгорува епидемијата на корона вирусот во Штип. Најголемиот број новозаразени се од петте штипски фабрики, за кои Фактор пишуваше претходно. Од Центарот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус починати се 4 лица, еден пациент од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден пациент од Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени повторно е највисока во Скопје, со тоа што вчера од направените 1.259 тестирања во главниот град се регистрирани 76 позитивни лица. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Расте бројот на оздравени а се намалува на починати од Ковид 19. Институтот за јавно здравје објави дека изминатите седум дека 1017те граѓани кои добиле два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче на средба со медицинските работници во Струга и струшко: Целосна подготовка на регионот за есен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: