Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

2 копии

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека не му е премногу важно дали неговиот тим ќе го сруши рекордот по бројот на освоени бодови во една сезона, важно ...
| | веќе видена | слични

Со победата од 1-3 на гостувањето против Брајтон во 34. коло од Премиерлигата, Ливерпул стигна до уште еден подвиг во сезоната за паметење. Откако „црвените“ ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул синоќа славеше со 3:1 на гостувањето кај Брајтон и тоа беше доволно да оствари уште еден подвиг во сезоната за паметење. Откако Ливерпул постави ...
| | веќе видена | слични

Иако сезоната не е завршена, Ливерпул веќе му се заблагодари на еден фудбалер. Како што рече Јирген Клоп, клубот постигнал договор со крилниот играч Адам Лалан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

Од:
До кого (е-маил):
Порака: