Централната банка на Шведска ја зголеми поддршката за економијата

Централната банка на Шведска значително ја зголеми вредноста на програмата за откуп на средства за поттикнување на инфлацијата и поддршка на економијата во ...
| | веќе видена | слични

Дмитриј Медведев предупреди во четвртокот дека глобалната економија може да падне повеќе од 5% во 2020 година доколку има втор бран на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси половина од сите германски компании кои работат во странство се принудени да го намалат бројот на вработените поради пандемијата, се вели во најновиот ...
| | веќе видена | слични

Нарачките во германската индустрија се стабилизираа во мај благодарение на опоравувањето на домашната и надворешната побарувачка во услови на постепено ...
| | веќе видена | слични

Иако германските власти ги олабавија ограничувањата воведени поради новиот коронавирус сепак според статистичките податоци нарачките за месец мај забележаа ...
| | веќе видена | слични

Наместо раст, аналитичарите очекуваат намалување на економската активност на домашната економија во 2020 година, а потоа постепено закрепнување во следните две ...
| | веќе видена | слични

Европските влади признаа дека ги затекна обемот на кризата во регионот и дека скоро нема да можат да престанат да даваат помош на бизнисот, пишува Bloomberg. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Со маски на лицето и дезинфицирани раце, со претходно измерена нормална телесна температура, новите народни избраници седнаа во пратеничките столчиња. Поради ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централната банка на Шведска ја зголеми поддршката за економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: