Внатрешните простори од кафаните, казината, теретаните, границите – Македонија „се отвора“ денес


Македонија денес целосно ги отвора сите гранични премини со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да се движат без обврска за ПЦР-тест и ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога епидемијата на коронавирусот во земјава не попушта, Комисијата за заразни болести уште нема намера да го олабави Протоколот за работа на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници денеска во Битола побараа да се се укине забраната за одржување семејни веселби и свадби и да се донесе протокол за одржување на истите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Економските оператори од цела Македонија, кои располагаат со големи сали за одржување на прослави обединети во Туристичко угостителската комора при Сојуз на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници од Битола излегоа на мирен протест на Широк Сокак барајќи од државата да ја укине забраната за семејни веселби и свадби и да донесе ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности и игротеки при Сојуз на стопански комори на Македонија бара финансиска помош од државата, а од ...
| | веќе видена | слични

Финансиска помош од државата и дозвола за работа од Комисијата за заразни болести, ова се барањата од Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предистрагата на Јавното обвинителство и Обвнителството за гонење на организиран криминал за несреќата во која во Бугарија на 23 ноември 2021 година загинаа 45 ...
сите 268 | | | веќе видена

Тиесетипетгодишен струмичанец е уапесен поради семејно насилство. Тој ноќеска, еден час по полноќ ја нападнал сопругата со остар предмет, а го повредил и ...
сите 727 | | | веќе видена

Двете страни се чини дека немаат намера да ја намалат тензијата и покрај најавите на Израел дека воената операција би траела една недела. Во неколку израелски ...
сите 141 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внатрешните простори од кафаните, казината, теретаните, границите – Македонија „се отвора“ денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: