156 нови случаи на Ковид 19, починати се 6 лица


3 копии

Тетовскиот регион бележи најмногу смртни случаи за едно деноноќие од почетокот на пандемијата со Ковид-19. Пет луѓе болни од Ковид-19 починаа во тетовската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во клиничката болница починаа двајца од Тетово и по еден од Мала Речица, Пирок и Камењане. Починатите се на возраст  60, 63, 69, 72 и 77, соопшти директорот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Девет починати, 150 новозаболени пациенти и 30 излекувани е состојбата со ковид-19 во земјата за последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа направени се 1.086 тестирања, а регистрирани се 150 новозаболени со КОВИД-19. Според местото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

156 нови случаи на Ковид 19, починати се 6 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: