СДСМ повторно го крши Уставот, спроведување избори на 5 јули е неразумно


Нема услови ни за кампања, ниту за кампања туку било какви изборни активност, Државната изборна комисија вели дека им се потребни повеќе од 20 денови истакна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција соопшти дека има само уште некои дилеми во однос на спроведување на гласање на луѓето кои се ...
| | веќе видена | слични

Членовите на избирачките одбори нема да одат во изолација по денот на изборите бидејќи, доколку се преземат мерките за заштита, нема причина за тоа, рече ...
| | веќе видена | слични

„Од денот на распишување на избори до нивното завршување, не може да се почне изградба на нови објекти во инфраструктурата или на уличишта и градинки со ...
| | веќе видена | слични

Според правилата што ги усвои ДИК, секој болен и, вклучително и лицата кои мора да бидат во своите домови поради коронавирусот, ќе мора да се пријават надоцна ...
| | веќе видена | слични

Штом се договорија лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ за датумот за гласање, предвремените парламентарни избори експресно се уредија – претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната изборна комисија попладнево одржува јавна седница на која се расправа за активностите поврзани со спроведувањето на предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ повторно го крши Уставот, спроведување избори на 5 јули е неразумно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: