(ВО ЖИВО) Седница на ДИК за ревидираниот Роковник и организација на изборите

2 копии

Државната изборна комисија попладнево одржува јавна седница на која се расправа за активностите поврзани со спроведувањето на предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Како ќе тече кампањата во услови на епидемијата од коронавирусот, но и барањата и условувањата кои се наметнуваат уште пред изборниот ден зборува претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најголемата опозициска партија во земјава му постави услов на Венко Филипче . Имено, од ВМРО ДМПНЕ најавија дека ќе поднесат предлог за разрешување на ...
сите 535 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 186 | | | веќе видена

Без човечки капитал сите политики се беспредметни затоа грижата на државата пред се треба да биде насочена кон луѓето, нивното здравје, образование, ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 116 | | | веќе видена

Со видео од најважните моменти од историјата на независна Македонија и „Абер дојде Донке“ во изведба на Влатко Стефановски, премиерот Зоран Заев ја честиташе ...
сите 255 | | | веќе видена

Не знам точно колку луѓе бевме внатре. Тој објект беше полн со придружници, кои спиеја таму, значи бевме околу 50 луѓе заедно со пациентите. Сите пациенти имаа ...
сите 184 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 42 | | | веќе видена

Еден хелихоптер на Воздухопловниот ВИНГ попладнево се вклучи во гаснењето на пожарот на планината „Галичица“ кој е активен на непристапен потег. Како што ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВО ЖИВО) Седница на ДИК за ревидираниот Роковник и организација на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: