ДИК бара начин да им даде можност за гласање и на заразени граѓани пред избори


Според правилата што ги усвои ДИК, секој болен и, вклучително и лицата кои мора да бидат во своите домови поради коронавирусот, ќе мора да се пријават надоцна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владеачката Народна партија на Монголија (МПП) извојува убедлива победа на вчерашните парламентарни избори, јави ДПА, повикувајќи се на генералната изборна ...
| | веќе видена | слични

Ќе има преместување на избирачки места во петтата изборна единица во Охрид за гласањето на претстојните предвремени парламентарни избори. Од 89 гласачки места ...
| | веќе видена | слични

Дваесетдневната кампања за изборите за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија закажани за 15 јули започнува денеска и ќе трае до 12 јули на ...
| | веќе видена | слични

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентрани избори на 15 јули од денеска ќе ја претставуваат својата политичка понуда пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 135 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 215 | | | веќе видена

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша меѓу другото премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод Меѓународниот ден на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК бара начин да им даде можност за гласање и на заразени граѓани пред избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: