СДСМ повторно го крши Уставот, спроведување избори на 5 јули е неразумно


Нема услови ни за кампања, ниту за кампања туку било какви изборни активност, Државната изборна комисија вели дека им се потребни повеќе од 20 денови истакна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција соопшти дека има само уште некои дилеми во однос на спроведување на гласање на луѓето кои се ...
| | веќе видена | слични

Членовите на избирачките одбори нема да одат во изолација по денот на изборите бидејќи, доколку се преземат мерките за заштита, нема причина за тоа, рече ...
| | веќе видена | слични

„Од денот на распишување на избори до нивното завршување, не може да се почне изградба на нови објекти во инфраструктурата или на уличишта и градинки со ...
| | веќе видена | слични

Според правилата што ги усвои ДИК, секој болен и, вклучително и лицата кои мора да бидат во своите домови поради коронавирусот, ќе мора да се пријават надоцна ...
| | веќе видена | слични

Штом се договорија лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ за датумот за гласање, предвремените парламентарни избори експресно се уредија – претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија попладнево одржува јавна седница на која се расправа за активностите поврзани со спроведувањето на предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 292 | | | веќе видена

Германија ги вброи Шпанија и Холандија меѓу зоните со висока инциденца на коронавирусот, и невакцинираните лица при доаѓањето од овие земји ќе мора да одат во ...
сите 151 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ повторно го крши Уставот, спроведување избори на 5 јули е неразумно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: