Драма на „Боемска“, Мицковски на фб призна дека бил таму, се бараат снимките

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски на фејсбук се огласи и техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев кој вели дека носењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

❗ Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: ✅ Прво, носењето ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев открива дека при носење одлука за непродолжување на вонредна состојба претседателот Пендаровски го консултирал само ...
| | веќе видена | слични

Министерот Наќе Чулев се огласи по денешната прес конференција на претседателот Пендаровски . Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во гостувањето во ТВ21 изјави дека побарал од техничкиот министер за внатрешни работи да си поднесе оставка поради грешките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-12, Дебар-1, Штип-21, Прилеп-2, ...
сите 912 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма на „Боемска“, Мицковски на фб призна дека бил таму, се бараат снимките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: