Зибери: Во Скопје 90 проценти од новозаболените се од 15 фамилии


14 копии
3 копии

Неофицијално над 135 нови случаи на коронавирусот се регистрирани и денеска на ниво на цела територија, а само во Скопје има околу 70-ттина позитивни на Ковид ...
| | веќе видена | слични

 Канал 5 неофицијално дознава дека денешната бројка на нови случаи на заболени од Ковид -19 е најверојатно е 148 новозаболени, од нив во Скопје се околу 70. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални изботи во Советот на Град Скопје освои 18 советнички места. Следува СДСМ со 12 советници, ДУИ со пет, Левица четири, двајца ...
сите 571 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 360 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 271 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Во Скопје 90 проценти од новозаболените се од 15 фамилии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: