Нови 164 случаи на коронавирус и двајца починати пациенти


3 копии
7 копии

Лекарка специјалист и медицинска сестра од Општа болница Кавадарци се новите случаи на КОВИД-19 во Тиквешијата. Информацијата за МИА утрово ја потврди доктор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука на денешната-прес конференција, одржана по средбата со општинскиот Оперативен штаб со кој раководи тој, епидемиолошката ...
| | веќе видена | слични

Во Дебар за само неколку дена регистрирани се 12 заболени од Коронавирус , а од четириесет тестови се чекаат резултати . Во оваа фаза состојбата се оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 596 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
сите 217 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 164 случаи на коронавирус и двајца починати пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: