Останувањето на Жиру во Челси било „божја интервенција“


2 копии

Англискиот репрезентативец, Џејдон Санчо се поврзува со заминување од редовите на Борусија Дортмунд ова лето. Интерес за младиот крилен фудбалер има од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борусија Дортмунд е решена убаво да се офајди од продажбата на Џејдон Санчо, за неговите услуги бараат 130 милиони евра и покрај тоа што признаваат дека им е ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд бара огромни 130 милиони евра за Џејдон Санчо и оваа сума го плаши дури и Манчестер Јунајтед. Германскиот тим кој отворено призна дека и ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд им порача на сите заинтересирани екипи за англискиот репрезентативец да не се надеваат на никаков попуст поради пандемијата на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Aнглиските тимови од Премиер лигата и Чемпионшип се спремаат за продолжување на сезоната, а добија дозвола и да играат пријателски натпревари без публика. Зад ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 360 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 494 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Останувањето на Жиру во Челси било „божја интервенција“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: