Заев: Можеме да се носиме со кризата


Власта на чело со СДСМ и Зоран Заев никако да се откаже од намерата да имаме избори на 5 јули идниот месец иако условите за тоа речиси и да не постојат. Повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Само заеднички може да успееме во оваа битка и да го спречиме ширењето на коронавирусот, напиша вечерва на својот ФБ профил министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Тој апелира сите да се придржуваме до мерките за заштита. – Да носиме заштитна опрема, да одржуваме физичка дистанца и често да ги миеме рацете. Успешно се ...
| | веќе видена | слични

Владата засега не планира да побара ново петто продолжување на вонредната состојба која завршува во недела, што директно може да влијае директно на датумот за ...
| | веќе видена | слични

„На денешната владина седница одлучивме да воведеме засилени контроли и мониторинг во таргетирани подрачја на градот Скопје и околните скопски општини, како и ...
| | веќе видена | слични

Флоскулата „Здравствениот систем одлично се справува со коронавирусот“ и „Ја држиме состојбата под контрола“, се чини дека испарува толку брзо што ниту тие кои ...
| | веќе видена | слични

Согласно проценките, во моментов не постојат причини и потреби за продолжување на вонредната состојба. Ова е одговорот кој денеска од Владата го дадоа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Можеме да се носиме со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: