Над 60 нови случаи со Ковид-19, еден починат


4 копии
2 копии

Двајца вработени во Лекарска комора се позитивни на Ковид 19 објави НоваТВ . Вработените, се заразиле на свадба во Долно Нерези што ја правеле во мај, кога на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Двајца вработени во Лекарската комора се позитивни на коронавирус. Од Комората потврдиле дека вработените не се инфицирале на работно место туку на приватна ...
| | веќе видена | слични

Двајца вработени во Лекарската комора се позитивни на коронавиру. Од Лекарската комора притоа информираат дека двајцата вработени во периодот кога се заразиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов кластер на заразени со коронавирусот може да биде свадба од стотина гости која се одржала на крајот од мај. Една детална анализа за потенцијален нов ...
| | веќе видена | слични
13 копии
8 копии

Свадба со стотина гости, која се одржала во домашни услови на крајот на мај, би можело да биде причина за потенцијален нов кластер на поголем број заразени со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 139 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 119 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Само 69 лица кои се во изолација се пријавени за гласање. Оваа бројка говори дека мал е интересот за гласање на лица кои се дијагностицирани од КОВИД 19.Иако ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 60 нови случаи со Ковид-19, еден починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: