ФБИ распоредува единици низ САД поради протестите


2 копии

Заразените со Ковид-19 кои немаат симптоми ретко ја пренесуваат инфекцијата, сметаат од Светската здравствена организација. Според епидемиолозите од СЗО, дел ...
| | веќе видена | слични

Масовните протести во Америка продолжуваат со денови, поттикнати од брутална интервенција на полицијата, што резултираше со смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

44-годишниот Дерек Човин, обвинетиот за убиството на Џорџ Флојд, за првпат се појави на суд во Хјустон. Судијата побара кауција од милион долари за условно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовин, кој со коленото врз вратот на Џорџ Флојд ја предизивка неговата смрт при апсењето на 25 мај, ќе мора да издвои ...
| | веќе видена | слични

Првото појавување во судот типично е од процедурален тип. Му се читало обвинението, утврден е износот на кауција и се одредил датумот за ново рочиште. На Чавин ...
| | веќе видена | слични

Дерек Човин (44), првообвинетиот за убиството на Џорџ Флојд, денес се појави на суд за првпат во Хјустон. Првото појавување во судот е типично од процедурален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пет дена не делат од 15 јули, денот кога конечно ќе расчистиме со остатоците на режимот на Никола Груевски. В о среда одлучувате дали ќе се оди напред или ...
сите 208 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 167 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 410 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФБИ распоредува единици низ САД поради протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: