Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)


2 копии

Џејдон Санчо доби казна од 10.000 евра од Германската фудбалска федерација поради тоа што не ги почитувал мерките при шишање, неговиот соиграч Емре Џан има ...
| | веќе видена | слични

Џејдон Санчо изминативе денови е во центарот на вниманието. Англискиот фудбалер беше казнет од раководството на Бундеслигата, откако ги прекрши правилата со ...
| | веќе видена | слични

Вчера Борусија Дортмунд победи со минимални 1:0 против Херта, единствениот гол на натпреварот го постигна Џејдон Санчо. Меѓутоа внимание привлече и ситуацијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Борусија Дортмунд вечерва ја совлада Херта со 1:0 во натпреварот од 30. коло од Бундеслигата. Стрелец на единствениот гол беше Емре Џан во 58. минута. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Борусија Дортмунд издвојуваа победа над Херта Берлин од 1-0 во последниот натпревар од денешната програма од 30. коло во Бундеслигата. Херта ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд се зацврсти на втората позиција на табелата во Бундеслигата и е сè поблиску да го осигура пласманот во Лигата на шампионите за следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се пополнуваат капацитетите во болниците во земјава. Според податоците од установите, на Инфективната клиника вкупно се хоспитализирани 84 пациенти. На ...
сите 571 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 268 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: