Нови 62 случаја на КОВИД-19 и двајца починати


Нови 127 случаи на заразени со коронавирусот, тројца починати и седум оздравени. Вкупната бројка на дијагностицирани е 3152, а досега починаа 156 лица. ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 12 нови, а вкупно хоспитализирани 71 пациент. На кислородна поддршка се 39 пациенти, нема пациенти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 7 оздравени пациенти, во: Скопје-4, Тетово-2, Гостивар-1. Починати се 3 лица. На Клиниката за инфективни болести ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Тројца починати и 127 новозаразени со коронавирус од кои 67 се од Скопје се регистирани во изминатото деноноќие, информира Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Кај СДСМ не видов емоција, која што ќе понуди надеж кај граѓаните. Да речат понудата е добра и буди емоција на надеж. Напротив буди емоција би рекол на ...
сите 157 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 203 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 62 случаја на КОВИД-19 и двајца починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: