Специјални чартери, тестови, намалени тимови… Корона-верзија на УС Опен

Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ги нападна организаторите на УС Опен, вели дека коронавирус протоколите за турнирот во Њујорк се екстремни и невозможно е ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ се пожали дека организаторите на САД Опен планираат да имаат екстремни правила и тоа поради пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Гај Форг, директорот на тенискиот Грен слем „Ролан Гарос“ ги коментираше изгледите за одржување на турнирот во есен. – Сега сите правила се ублажуваат и ...
| | веќе видена | слични

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, денеска испрати порака до организаторите на Ју-Ес Опен, нарекувајќи го нивниот предвиден протокол како премногу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури 289 нови случаи на инфекција со коронавирус во Босна и Херцеговина беа потврдени во саботата од страна на јавните здравствени институции на Федерацијата ...
сите 736 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 376 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 216 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Специјални чартери, тестови, намалени тимови… Корона-верзија на УС Опен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: