Билет од НБА-дебито на Џордан продаден за речиси 25.000 долари!

2 копии
2 копии

Брендан Роџерс бара начини како да ги мотивира своите фудбалери да продолжат со големата форма и да се задржат на позициите кои водат во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан важи за најдобар кошаркар на сите времиња. Џордан правеше чуда на паркетот во НБА, и многу лесно можеше да се случи тој воопшто да не се појави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубовното писмо на 20 страници кое легендарниот Мајкл Џордан ѝ го напишал на актерката и манекенка Ејми Хантер во 1989 година, е продадено на аукција за ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан изминатиов период се врати на голема врата во кошарката, а причината за тоа беше документарецот „Последниот танц“ во кој тој беше во главна улога. ...
| | веќе видена | слични

Најсимпатичниот лик во генерацијата на Чикаго Булс која доминираше во НБА во 90-тите години на минатиот век, Стив Кер стави голем знак прашалник на изјавите на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот период Мајкл Џордан одново е во центарот на вниманието, благодарение на документарецот „Последниот танц“ медиумите во Америка се преплавени со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести денеска се очекува да разговара за евентуално повторно ...
сите 624 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 144 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 205 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билет од НБА-дебито на Џордан продаден за речиси 25.000 долари!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: