Шилегов: Граѓаните да ги почитуваат мерките при движење на јавен простор


Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска упати апел сите граѓани при движење на јавните места да се придржуваат до препораките и протоколите од ...
| | веќе видена | слични

Србија ги укинува сите забрани за собирање и движење! Кризниот штаб донесе одлука денес да овозможи во иднина собирање граѓани на отворен простор, без ...
| | веќе видена | слични

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција апелира и ги повикува граѓаните да не ги одбиваат тестирањата, да соработуваат при анкетирањето и да ги одбегнуваат сите ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграции испрати апел до граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и ги повика да не ги одбиваат тестирањата за новиот вирус ...
| | веќе видена | слични

Ги повикуваме граѓаните да не ги одбиваат тестирањата, да соработуваат при анкетирањето и да ги одбегнуваат сите околности каде можат да се експонираат на ...
| | веќе видена | слични

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје од денеска повторно е уникнат бесплатниот превоз за пензионерите кој важеше за деновите вторник , петок, сабота и недела . Граѓаните кои ќе користат ...
| | веќе видена | слични

Не треба да импровизираме кога е ковидот во прашање, туку да се придржуваме на препораките и барањата што ги има Комисијата за заразни болести, нагласи денеска ...
| | веќе видена | слични

 Денеска забележливо беше дека голем дел од нив возеа само по неколумина патници, а скоро сите ја почитуваа мерката за носење на маска.  „Поради зголемената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 65 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 174 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Граѓаните да ги почитуваат мерките при движење на јавен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: