Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ на кои не смее да се седи

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
| | веќе видена | слични

Прв и основен чекор кој води кон избегнувањето на ширењето на вирусот Ковид-19 се обидите да се намалат контактите помеѓу луѓето, односно да се избегне нивно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новите еко автобуси на ЈСП „Скопје“ почнаа со пробно возење низ улиците на Скопје и наскоро ќе станат дел од јавниот транспорт, се пофали денеска ...
| | веќе видена | слични

Почна пробното возење на новите автобуси на гас на ЈСП „Скопје“. Од средата низ улиците на Скопје можат да се видат новите еко автобуси, меѓутоа тие не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за премиер од ДУИ Насер Зибери во низата изборни средби оддаде почит пред гробовите на поранешниот претседател Борис Трајковски и на претседателот ...
сите 328 | | | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по ...
сите 425 | | | веќе видена

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои ...
сите 272 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме“, како ...
сите 363 | | | веќе видена

Жената која е свесна за својата улога во општеството, заштитена од секаков вид на насилство, едуцирана, економски самостојна, почитувана и среќна е еден од ...
сите 229 | | | веќе видена

До полицијата во Кочани пристигна пријава дека непознато лице се обидело да изврши обљуба врз 86-годишна жена во нејзиниот дом. Настанот се случил околу полноќ ...
сите 397 | | | веќе видена

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево од каде истакна дека 15 јули е денот кога СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ на кои не смее да се седи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: