Контрамерка на Србија: На авионите на Монтенегро ерлајнс им е забрането слетување на белградскиот аеродром


По бурните реакции во Србија на одлуката на црногорските власто за неотварање на границата со Србија и најавите на српскиот државен врв дека нема да воведе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Австрија денеска ги укинува граничните контроли кон сите соседи, освен кон Италија, најави министерот за надворешни работи Александар Шаленберг. На вчерашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци, но само со регулиран престој во државава, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуките и протоколите донесени од Владата на РСМ во рамки на прогласената вонредна состојба на територијата на државата предизвикана од епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Нервози и проверки на документи. Прекуграничен сообраќај има, а границата од српска страна трет ден е отворена. Во Македонија може да влезат само македонски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонија во Косово и во спротивна насока – само со негативен тест за корона и задолжителна изолација. Македонските државјани кои се враќаат во земјата ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 507 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 294 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Контрамерка на Србија: На авионите на Монтенегро ерлајнс им е забрането слетување на белградскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: