Дозволени се истополови бракови од денес во Костарика

Првата земја во централна Америка која донесе одлука за склопување на истополови бракови е Костарика.Одлуката ќе стапи на сила на полноќ, а откако истекоја 18 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Костарика од денеска се дозволени истополови бракови, со што земјата стана прва во централна Америка која донесе таква одлука, пренесува „б92“. „Костарика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Косатрика од денеска се дозволени истополовите бракови, со што оваа земја е прва во централна Америка која донесе таква одлука.Одлуката стапува на сила на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 172 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дозволени се истополови бракови од денес во Костарика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: