Јовановиќ: Има ли некој во ВМРО-ДПМНЕ што би го набркале штетникот Мицкоски?


Мицкоски на прашањето “дали ќе одите на бојкот”, вели дека “се’ е можно”. Во некоја смисла, овој човек прави што сака, и никој не може да го погледа попреку, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стефан Андоновски, советник на претседателот Христијан Мицкоски за надворешна политика во своето гостување во „Само Вистина“ говореше за одржување на изборите ...
| | веќе видена | слични

Според сите параметри Македонија е на дното според направени тестови само во Албанија и Бугарија имаат полоши резултати од нас. Македонија има огромна смртност ...
| | веќе видена | слични

Ќе разговараме за избори откако ќе се справиме со епидемијата од Ковид – 19, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ден откако Заев кажа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние длабоко навлеговме во зоната на критични рокови што многу лесно може да се случи да немаме избори ниту во редовниот термин во декември. Никој не може да ...
| | веќе видена | слични

Од петокот прекинати се каналите на комуникација меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на тема предвремени парламентарни избори. Лидерот на најголемата опозициска партија ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет“ го кажал Бојан ...
| | веќе видена | слични

-Ситуацијата во којашто се наоѓаме не се закана само за здравјето на граѓаните, секако тоа претставува закана и за уставно-правниот поредок во државата. Секој ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека опозицијата останува на ставот дека нема услови за одржување избори кога секојдневно се зголемуваат бројките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 157 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 384 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 346 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 302 | | | веќе видена

Од државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска ќе се бара ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Има ли некој во ВМРО-ДПМНЕ што би го набркале штетникот Мицкоски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: