Тајланд почна со тестирање вакцина против ковид-19 врз мајмуни


3 копии

Научниците истражувачи кои што работат во кинеската компанија „Sinovak“, работат и на изработка на вакцината против Ковид-19, а како што велат 99 отсто се ...
| | веќе видена | слични

Мирчеа Џоан Попа од Институтот Кантакузино во Букурешт изјави денеска дека постои желба вакцината да се прима на овој начин. Постојат две причини за тоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот извршен директор на компанијата „AstraZenece“, која развива вакцина против коронавирусот на Универзитетот Оксфорд, изјави дека е премногу рано намерно ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза од развојот на вакцината против вирусот корона, а за тестирање бара 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза на развој на вакцини минатата недела и бара околу 10.000 возрасни и деца во Велика ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на фармацевстската компанија „ AstraZeneca“, којашто развива вакцина против новиот короавирус во соработка со британскиот Универзитет ...
| | веќе видена | слични

Развојот на вакцина против коронавирусот е една од главните теми во светските медиуми. Прашањето за нејзиното делување и можноста за сузбивање на заразата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајланд почна со тестирање вакцина против ковид-19 врз мајмуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: