Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи


По сѐ изгледа дека постои длабока причина со долга историја поврзана за смената на поглаварот на втората по големина верска заедница во земјава, реисот Реџепи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи. „Поднесовме кривична ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот Сулејман Реџепи има право да се спротистави на одлукта за разрешување која вчера ја донесоа муфтиите. Прекршена е процедурата според која е свикана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 , вчера гостуваше Скендер Бузаку кој за себе рече дека е единствен легитимен поглавар на Исламската верска заедница ...
| | веќе видена | слични

Вчера на седница на Ријасетот на Исламската верска заедница во Гостивар беше разрешен поглаварот Сулејман Реџепи. Повеќе од две третини од членовите на ...
| | веќе видена | слични

ОД ДЕНЕС НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести, па така од денеска веќе не е на сила полицискиот час, беше воведен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 353 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: