Ветено-сторено, на „Борусија парк“ има 13.000 „навивачи“ (Фото)


Екипите на Борусија Менхенгладбах и Баер Леверкузен во моментов го играат својот меч од фудбалската Бундеслига, гостите водат со 1-0, а она по што овој дуел се ...
| | веќе видена | слични

Каи Хаверц со синоќешниот гол со кој му донесе победа на Баер Леверкузен од 1-0 на гостувањето кај Фрајбург, испиша историја на Бундеслигата, бидејќи стана ...
| | веќе видена | слични

Баер Леверкузен како гостин извојува значајна победа против Фрајбург од 1-0, а стрелец на голот беше кој друг, ако не Кај Хаверц, еден од моментно најопасните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Баер Леверкузен победи на гостувањето кај Фрајбург и се искачи на третото место на табелата. Херој за „фармацевтите“ повторно беше Каи Хаверц кој го постигна ...
| | веќе видена | слични

Се одигра првиот меч во рамките на 29. коло од најсилната фудбалска дивизија во Германија, фаворитот дојде до посакуваните три бода, а домаќинот полека но ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Михаел Скибе се движи во опасна надолна линија, а денеска 54-годишниот тренер доби отказ и нема да биде предводник на младиот тим на Борусија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветено-сторено, на „Борусија парк“ има 13.000 „навивачи“ (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: