СП: Владата да ја исправи одлуката за додатокот од 15 илјади денари за полициските службеници


Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
| | веќе видена | слични

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во своето гостување на Телевизија 21 потенцираше дека добил информација дека Управниот суд донел одлука со која ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи, почнувајќи од утре, ќе објавува истраги од областа на организираниот криминал и корупцијата во кои се вклучени сегашни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информира дека Министерството отворило неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции. Тој за ТВ21 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата незаконски ги поништувала одлуки донесени од страна на министерот за внатрешни рабори, Наќе Чулев. Ова го потврдил самиот Чулев во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи во „10 МИНУТИ“ на ТВ21 откри дека МВР постапува за изолираните инциденти кои се случија за време на ограничувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев смета дека одлуката за одредување на датум за одржување на парламентарни избори треба да биде во директна поврзаност ...
| | веќе видена | слични

Наќе Чулев во неговото гостување во ТВ21 коментираше за одлучување за датум за избори за кој рече дека треба да биде во директна корелација со здравствената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена

Од петок пензионерите повторно ќе можат да се возат бесплатно со јавниот превоз во Скопје вторник, петок, сабота и недела. Од ЈСП „Скопје“ апелираат за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП: Владата да ја исправи одлуката за додатокот од 15 илјади денари за полициските службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: