Делчев од НСП: Ова е класична политичка игра, полицајците гледаат дека некој сака да направи некаков политички поен во предизборието


Претседателот на Независниот полициски синдикат (НСП) Гоце Делчев реагира на јавната набавка на 600 ремени во Министерството за внатрешни работи и упатува ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари во изјава за „Утрински брифинг“ истакна дека проблемот со ширењето на корона вирусот во земјава е сериозен. Тој ...
| | веќе видена | слични

Во Агенцијата за вработување како последица од кризата што ја предизвика коронавирусот за периодот март-мај биле пријавени вкупно нови 12. 000 граѓани кои ...
| | веќе видена | слични

Точно е дека голем број од заразените веројатно се последица на социјалните контакти при верските празнувања. Тоа прашање треба стручна екипа од здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Ги повикав сите доктори да застанат зад здравјето на граѓаните. Прес конференција да се оддржи внатре во или пред Инфективната клиника за за народот конечно да ...
| | веќе видена | слични

Го прочитав постот на д-р Беќаровски околу тоа дека е дојдено време за заедно да упатиме апел за почитување на протоколите кои пропишува здравствената ...
| | веќе видена | слични

Ова не е време за политика. Ги повикав сите доктори да застанат зад здравјето на граѓаните. Прес конференција да се оддржи внатре во или пред Инфективната ...
| | веќе видена | слични

Доктор Нико Беќаровски на својот Фејсбук профил упати апел до неговите колеги Бујар Османи, Арбен Таравари и Зијадин Села. “Почитувани мои колеги, др.Бујар ...
| | веќе видена | слични

Светскиот ден на згрижувачите оваа година во СОС детското село се одбележа скромно, за разлика од досега, а се со цел да не се изложуваат децата на ризик од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ напиша писмо, кое, како што вели, е писмо од Македонија, а го напишал како сублимат од сите негови искуства и впечатоци стекнати ...
сите 629 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 239 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делчев од НСП: Ова е класична политичка игра, полицајците гледаат дека некој сака да направи некаков политички поен во предизборието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: