Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)


2 копии
2 копии

Познатиот американски боксер Мајк Тајсон (53) повторно е во центарот на вниманието. Во последните неколку недели, често се пишуваше за поранешниот светски ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тајсон беше во затвор во Индијанополис од 1992 до 1995 година, осуден на шест години поради силување на Дизаре Вашингтон. Но, по три години беше пуштен на ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тајсон се појави во рингот синоќа и повторно беше гостин меѓу борачите на Федерацијата AEW. Поранешниот светски шампион во тешка категорија се соочи со ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тајсон се појавил на рингот синоќа и повторно бил гостин меѓу кечерите на „AEW“ Федерацијата. „Железниот“ Мајк после десет години се соочил Крис Џерихо, ...
| | веќе видена | слични

Многумина незнаат дека бил во затворЛегендарниот американски боксер Мајк Тајсон продолжува да ги полни насловните страни на сите портали.Овој пат се присетил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: